Kim jestem?

IMG_1125

Jestem praktykiem metody IFS. 
Metody, która urzekła mnie swoją głębia, prostotą i skutecznością. Ukończyłem kurs I stopnia, prowadzę sesje terapeutyczne, warsztaty o IFS oraz z jego wykorzystaniem. Praktykuje również w życiu prywatnym, w codziennych relacjach, oraz w trakcie pracy nad sobą, a moją recenzje metody możecie przeczytać w polskim wydaniu „Podręcznika dla profesjonalistów”.
IFS mówi: nie jesteś swoimi częściami, a Twoje części nie są ich ciężarami. Czyli, to co nosisz w sobie nie 

Ukończyłem licencjat z coachingu filozoficznego.
Studia te nauczyły mnie warsztatu pracy z drugim człowiekiem, oraz bazę do pracy zarówno coachingowej, jak i terapeutycznej. Filozofia, mimo powszechnej opinii nauki muzealnej, ma wymiar szalenie praktyczny, który odnosi się wprost do codziennego życia. 
Przykładem tego jest Enneagram, który był tematem mojej pracy licencjackiej, pozostał pasją, oraz jednym z narzędzi, które wykorzystuje w pracy, oraz, którego nauczam. 

Brałem udział w dwuletnim cyklu spotkań w nurcie terapii filozoficznej.
Terapia filozoficzna wyciąga co najlepsze z tradycji filozofii i poprzez narzędzia pracy z uważnością, nawykami, uświadomionym mówieniem, pracy w ośrodku ruchu, intelektu i emocji pozwala przepracować ważne dla nas sprawy.
Ta metoda daje dostęp między innymi do świata symbolicznego, oraz pomaga mi zauważać zmiany na poziomie nawykowym.

Prywatnie jestem mężem, ojcem trójki dzieci, podróżuję, spędzam czas na łonie natury, lubię zarówno powieści Sci-Fi, jak i teksty antycznych filozofów, nowoczesną literaturę z pogranicza psychologii, badań nad człowiekiem, jak i Junga, czy Gurdżijewa. Wszystko tutaj wymienione jest dla mnie inspiracją do pracy nad sobą, czy do poznawania ludzkiej natury.
„Czasem nawet niewielki kamień w bucie, rozmowa z nieznajomym, czy myśl, która wpadła znienacka może pokazać drogę spadającej gwiazdy, która odmieni Ci życie”.

Staram się patrzeć na świat symbolicznie, archetypowo i mitologicznie, wierze i wiem, że każdy z nas poszukuje sensu w tym, co robimy na co dzień, oraz to, kim jesteśmy w życiu, oraz to, jakie relacje ze światem i innymi ludźmi tworzymy. Wiem, że jeden trafny symbol może ująć więcej niż tysiące słów, a jeden trafny wewnętrzny wgląd, może pomóc uporać się z niejednym życiowym problemem.  

zdjęcie

Moje kwalifikacje

Studia Licencjackie Coaching Filozoficzny – w tym praca lic. „Enneagram, jako narzędzie coachingowe”
Dużo praktycznych zajęć, w tym:
– trening interpersonalny
– arteterapia
– Ponad 130 godzin warsztatów coachingowych
– kurs filozofii
– podstawy psychologii
W trakcie studiów brałem udział w wielu warsztatach, które miały za zadanie poszerzyć moje umiejętności

Akademia Trenera Rozwoju Osobistego – FARO EGO EIMI
Dwa lata spotkań i pracy w grupie w trakcie których poruszaliśmy tematy:
– prowadzenia procesu grupowego
– trening intrapersonalny
– uświadomione mówienie
– praca z ośrodkami: ciało, intelekt, ruch
–  praca grupowa, oraz indywidualna w grupie

IFS przewodnik dla profesjonalistów
Moja krótka recenzja, umieszczona w pierwszym Polskim wydaniu tej książki.

Poziom pierwszy szkolenia IFS, podczas które poza wprowadzeniem teoretycznym do metody zawierało sesje demo pracy z uczestnikami szkolenia, pracę warsztatową. Samo szkolenie prowadzone było przez Ossi Osnat, trenerkę, terapeutkę i superwizora metody IFS, która od ponad 20 lat działa w metodzie IFS. 
Sam certyfikat poświadcza (cytując za IFS Polska), „że jest się kompetentnym praktykiem metody IFS, zna się jej założenia i potrafi się nią posługiwać. Jest to potrzebne, aby odróżnić się od osób, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz od tych, które nadal uczą się podstaw. Oczywiście nauka psychoterapeuty, czy coacha trwa całe życie – ale certyfikat pokazuje, że jesteśmy biegli w tej metodzie.”

Opinie klientów (zostaw również swoją):

Zapraszam również na mój kanał YouTube: